Çıpa Mekanizması

Tekne Çıpası teknelerin, su üstünde belirli bir konumda durmasını sağlamak için halatların veya zincirlerin ucuna, ağır bir metal olan çıpanın takılması gerekir. Yapılacak olan çıpa mekanizması oldukça önem arz etmekle birlikte iyi yapılan ürünler teknelerin sabit bir yerde durmasını kolaylaştırmaktadır. EBR Marine tarafından üretilen çıpalar, hiçbir şekilde suyun altında açılmamaktadır, açılması için insan gücü gereklidir. Çoğu tekne sahipleri satın aldıkları çıpaların çok kolay açıldığından şikayetçiyken, tekne için gerekli olan ekipmanları EBR Marine’den alan tekne sahipleri oldukça memnundur.

Tekne Çıpası Modelleri & Fiyatları

Tekne Çıpası Modelleri Her tekne için kullanılan ayrı bir modeli vardır. Normal çıpalar, aşağı yukarı bütün tekneler için kullanılırken tel olanlar daha hafiftir ve daha kolay dibe batmaktadır. Tel çıpalar, normal çıpalar gibi her teknede kullanılabilecek şekilde tasarlanabilir.
Tekne Çıpası Fiyatları Balık avlamak için tekne ile deniz yolculuğuna çıkan insanlara tel modeller önerilmektedir. Seyahat amaçlı tekne seyahatlerine çıkanlaraysa normal modeller satılmaktadır. Denize atılmadan önce denizin durumu ve akıntının hangi yönde olduğu iyi hesap edilmelidir. Suya bırakma aşamasında acele edilmemeli, yavaş yavaş suya bırakılmalıdır.

Yat Çapası

Yat Çapası, bir yere demirleme yapılacağı zaman atılmalıdır. Demirleme işi sona erdiğinde yat motoru çalıştırılmalı ve öyle toplanmalıdır. Çapa ters taraftan çekilerek toplama işlemi görülür. Her türlü zemine uygun olarak yat çapası imalatı yapılmaktadır.Yatlar için kullanılan çapalar, uzun yıllardan beri süregelerek kullanılmaktadır. Çapanın modeli, yatın ağırlığına göre ayarlanmaktadır. Yatın ağırlığına ve boyuna göre çapa modeli seçilmelidir. Bruce çapası, acemi yat sürücülerin zemine yatı demirlemesi için uygundur. Delta yat çapası, acemi yat sürücüleri için uygun değildir. Balçık ve çamur zemin için daha uygun olan bu çapa, kolayca sökülebilmektedir. Kendi ağırlığının 300 katı kadar fazla tutunma kuvveti oluşturabilmektedir. Yapısı heybetli olan çapaların depolanması oldukça zor olmaktadır. Delta zorlu hava koşullarında bile kendisine düşen görevi yerine getirmektedir.

Yat Çapası Modelleri & Fiyatları

Yat Çapası Modelleri Şemsiye çapası, yatlarda yaygın olarak kullanan modellerden biridir. Depolaması ve taşıması oldukça kolay olan bu ürün, 700 kilo ağırlığından daha fazla olan yatlar için uygundur. Bügel çapa yeni nesil çapa modelleri arasında gösterilmektedir. Tutunma özelliği diğerlerinden daha iyidir. Sivri ucu sayesinde demirleme yapılacak bölgeye rahatlıkla tutunmaktadır.

Yat Çapası Fiyatları Rocna çapası, rahat depolanması için parçalara ayrılabilmektedir. Pahalılığı dışında hiçbir olumsuz özelliği bulunmayan bu çapalar, oldukça lüks olan yatlarda demirleme işlemi için başarıyla kullanılmaktadır.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@ebrmarine.com mail adresimizden yada 0 (216) 395 99 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Bizi Arayın Teklif İsteyin
0532 598 94 71 Bilgi İstiyorum