Davit System

Davit System Nedir?: Kelime anlamı olarak matafora anlamına gelen, yani gemilerin bordalarında bulunan ve sandal asmaya yarayan dikmedir. Bu dikmenin bağlı olduğu bot veya sandal genelde acil durumlarda kullanılır. Bu acil durumlar geminin batması veya elle müdahale edilmesi gereken bir düşman botu olabilmektedir. Bu sistem gemiye bağlı ekstra bir araç gibi düşünülebilir.

Bir düşman botu tarafından saldırıya uğrayacak. Düşman denizde gemiye doğru ilerlerken kaptan veya diğer denizci personel tarafından radarda fark edilir. Denizlerde bu gibi durumlarda hemen ateş açılmaz. Düşmandan kendilerinin tanıtılması istenir. Kendisini tanıtmayan düşman ve diğer birliklere belirlenmiş kişilerce bir botla müdahale etmek gerekir.

Bir gemi bota yaklaşmaktansa kendi boyutunda ve görüşü daha açık olan bir sandal veya bot ile gerekli birimin yanına gitmesi gerekir. İşte davit system bu botun denize düz, hızlı ve en sağlam yollarla inmesini sağlar. Halatlarla bağlı bot veya sandal suya indiğinde halatlar çıkarılır. Böylece gemiden bağımsız bir aracımız daha olmuş olur. Bu sistem insanların kaldıramayacağı ağırlıkları kaldırmaya, insan gücü yetse dahi yeterli olmayan hızına çözüm olmuştur.

Sadece düşman saldırılarını engellemek için değil aynı zamanda bir kaçış aracı, acil müdahale mangası ve ilk yardım ekibi gibi görevlerde kullanılabilir. Acil olan ve hızlıca ulaşılması gereken her türlü durumda işe yarayan sandalları taşıma ve onları suya bırakmakla görevlidir davit system. Her türlü etmene karşı gemilerde bulundurulmasına özen gösterilmelidir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@ebrmarine.com mail adresimizden yada 0 (216) 395 99 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Bizi Arayın Teklif İsteyin
0532 598 94 71 Bilgi İstiyorum