Trim System

Teknelerin ön ve arka mesafe eksenleri ile doğu – batı mesafe eksenleri arasında oluşan dengenin stabil olması gerekmektedir. Teknelerin ve yatların ön (baş) kısımlarının suyun içine batık olma seviyelerine göre manevra güçleri belirlenmektedir. Buna göre trim system yeri ve pervanesinin genişliği hesaplanabilmektedir.

Trim System Nedir?

Teknelerin seyir edecekleri denizdeki dalga boyu ve kuvvetinin tekne üzerinde oluşturacağı itici gücü dengelemek için kullanılan pervane sistemidir. Tekne içerisinde bulunan yük ve aksesuarların teknenin baş (ön) ve kıç (arka) eksendeki doğrusal mukavemetinin dengede kalması gerekmektedir. Trim pervanesinin ve iticisinin teknenin ağırlık merkezine göre ve ön kısmının suya batma derinliğine göre arka tarafa takılarak ayarının yapılması işlemi trim systemi ifade etmektedir.

Nasıl Yapılır? : Hazır motor ayarlı yatlarda sonradan aküple trim system yapılamaz iken standart tekne ve yatlarda limanda iken EBR makine güvencesi ile teknenin gerekli ayar ve ölçümleri kontrol edilerek itici mekanizmanın yeri tespit edilerek montajı gerçekleştirilir.

Arıza ve tamir garantisi ile denizcilik sektöründe hizmette sınır tanımayan EBR Marine, konusunda uzman teknik kadrosu ile satış sonrası hizmetleri ile sektörde fark yaratmaya devam etmektedir. Mevcut ekipman tamir ve bakım işlemleri yanı sıra yeni ürün tedarikinde de kaliteden ödün vermeden hizmetlerine devam etmektedir.

Trim system adaptasyonu ve kontrolü için iletişim telefonları ve online site üzerinden ulaşabileceğiniz yetkili personeller ile anında çözüm garantisi ile siz değerli müşterilerine hizmet verebilmekten gurur duyar.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 Oy Verildi, Ortalama: 5.00 out of 5)


How Can We Help You?

You can contact us via e-mail at info@ebrmarine.com or by phone at +90 (216) 395 99 44

Call Us
Bizi Arayın Teklif İsteyin
0532 598 94 71 Bilgi İstiyorum