Flap Sistemleri

Hidrolik flap Dayanıklılığı, gücü ve hassasiyeti ile bilinmekte olup, her tekneye uygun olarak imalat edilmektedir. Teknelerde mükemmel bir sürüş stiline sahip olmak için hidrolik flap sistemleri kullanılmalıdır. Dümen konsolundan itibaren ayrı ayrı kontrol edilmesinde yardımcı olmaktadır. Yakıt tasarrufu sağlamakla birlikte teknelerin süratlerinin artmasında yardımcı olmaktadır. Teknelerin sert kullanım koşullarını da yumuşatan bu sistem, tekneyi ulaşacağı yere daha hızlı götürür. Hidrolik flap sistemleri, teknelerin özellikleri göz önüne alınarak ayarlanabilmektedir. Yüksek kaliteye sahip olan bu sistem, hareketli bir donanım ile dizayn edilmiştir.

Tekne Flap Sistemi

Paslanmaz çelik ile kaplanan tekne flap sistemi, kırılmaz kablo ve hortumdan üretilmektedir. Montaj aparatlarının yanı sıra güç ünitesi ve renk kodlama sistemi de yanında verilmektedir. Teknenin burnunu başarılı bir şekilde kaldırmak için her teknenin bu sisteme ihtiyacı vardır. Bazı tekneler içerisinde tekli flap sistemi kullanılırken, bazı teknelerde de çoklu sistemi kullanılmaktadır. Teknenin kendi açısını ayarlamasında da büyük orantıda yardımcı olmaktadır. Teknenin motoruna takılmaktadır. Dalgalı veya çalkantılı havalarda bile teknenin hızlı olmasını sağlayan bu sistem son derece güvenlidir. Manevraları kısıtlamadığı gibi özgür bırakmaktadır.

Flap Pistonları

Rüzgar ve dalga gibi çevresel şartlardan çabuk etkilenen tekneler, flap pistonları ile etkiyi yarıya indirmektedir. Büyük teknelerden çok, küçük teknelerde daha yaygın kullanılmaktadır. Teknenin dengesini sağlayarak, daha hızlı olmasında yardımcı olur. Motorlara takılan ürünler, özel bir etki oluşturmakta ve sakin deniz koşullarında bile fark edilebilmektedir. Teknenin performansına direk etki etmekle birlikte, teknenin sağlıklı bir şekilde dönüş yapabilmesini sağlar. Teknenin hızını arttırdığı gibi motordan elde edilecek verimi de arttırmaktadır. Sabit olan flap pistonları kullanılabildiği gibi uzaktan kumanda ile kontrol edilebilenleri de mevcuttur. Uzaktan kumanda ile ayarını yapmak mümkündür.

Elektrikli Flap – Trim Tab Flap Sistemler

EBR Marine, Elektrikli Flap teknenin kıç ve baş kısmının fazla sürat nedeni ile suyun altına gömülmesini trim ayarlayıcı sistem ile halletmektedir. Takma motorlarda trim tab sistemi bulmak çok zordur. Özellikle ayarları; teknenin yakıtını daha ekonomik kullanmasını ve emniyetli bir seyir olmasını sağlamaktadır. Trim ayarı iyi yapılmayan teknelerde seyahat etmek oldukça tehlikelidir. Açısının çok yüksek olmamasına veya çok düşük olmamasına önem veren EBR Marine, en doğru sistemi kurmaktadır. Özellikle yelkenli teknelerde trim sistemi zorunludur.Yelkenli teknelerde hava akımı kontrol edilebilmektedir.

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@ebrmarine.com mail adresimizden yada 0 (216) 395 99 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Bizi Arayın Teklif İsteyin
0532 598 94 71 Bilgi İstiyorum