Tekne Koç Boynuzu

Tekne koç boynuzu ayrıca teknelerde bulunan işret saylolarının, selviçelerin ve buna benzer teknede yer alabilecek sabit olmayan donanımların, kullanılmadıkları zamanlarda sağlam bir şekilde ve neta durmalarını sağlamaktadır. Koç boynuzları iskele ve sancak kısmında bulunan üst parçalar yani küpeşteler ve tekneyi suyun üzerinde yukarıda tutmasını sağlayan iç kısımları yani alabandaları üzerinde sağlamca sabitlenmesini sağlamaktadır. Denizde spor, eğlence, turizm, balıkçılık, taşımacılık gibi çeşitli amaçlarla yapılan denizcilik faaliyeti içerisinde kullandığımız teknelerin sağlamlığı ve deniz içerisinde her hava koşulunda güvenilir olması, insan sağlığı için çok önemlidir. Tekne içerisindeki en ufak bir aksesuarda bile meydana gelebilecek bir aksilik, deniz ortasında bizi çok zor durumlarda bırakabilmektedir. Tekne parçaları kullanım amacımıza göre çeşitli kalitede ve çeşitliliktedir. Bu parçalar içerisinde koç boynuzu teknenin vazgeçilmez en önemli bir parçalarından biridir.

Koç Boynuzu Nedir?

Teknelerin baş tarafındaki gövde üzerinde veya kıç taraflarında bulunan, filika veya botların asılabilmesi için uçlarında palanga bulunan yerlere yani mataforalara halatın bağlanmasını sağlayan, bir başka deyişle yani denizcilik deyimiyle volta edilmesi için kullanılan, boynuz şeklini andıran iki kulaklı ve çeşitli şekillerde olan, tekneye sabitlenen parçalara koç boynuzu denilmektedir.
Tekne koç boynuzu ayrıca teknelerde bulunan işret saylolarının, selviçelerin ve buna benzer teknede yer alabilecek sabit olmayan donanımların, kullanılmadıkları zamanlarda sağlam bir şekilde ve neta durmalarını sağlamaktadır. Koç boynuzları iskele ve sancak kısmında bulunan üst parçalar yani küpeşteler ve tekneyi suyun üzerinde yukarıda tutmasını sağlayan iç kısımları yani alabandaları üzerinde sağlamca sabitlenmesini sağlamaktadır.

Yat Koç Boynuzu

Yat koç boynuzu modelleri, genelde dolap kulpunu andıran ve iki ucu açık koç boynuzunu andıran parçalardır. Yat koç boynuzları genel olarak teknede büyük parçalar halinde olan ve sabit olmayan araç, gereç ve donanımların, halatlar yardımıyla dolanarak veya bağlanarak, teknede sabit bir şekilde durmasını sağlamaktadır.
Baba Koç Boyunuzu : Tekne koç boynuzu fiyatları teknenin ön kısmında bulunmaktadır. Teknenin karaya bağlanması için halatın dolandığı paslanmaz çelik malzemeden yapılmış bir parçadır.

Koç Boynuzu Modelleri & Fiyatları

Koç boynuzu modelleri, kullanım amacına, malzemesine, şekline ve işlevselliğine göre çeşitlilik göstermektedir. Malzemesine göre, plastik, paslanmaz çelik, krom nikel malzemelerden oluşmaktadır. Modellerine göre ise baba koç boynuzlar; tekli ve çiftli T model, V model, tekli ve ikili haç şeklinde model, köşe kurt ağızlı ve makaralı model gibi çeşitlilik göstermektedir. Aynı şekilde yat koç boynuzları, kurt ağızlı, vardavelya monte edilebilir, katlanabilir, çapraz gibi modellere sahiptir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 Oy Verildi, Ortalama: 5,00 out of 5)


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@ebrmarine.com mail adresimizden yada 0 (216) 395 99 44 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bizi Arayın
Bizi Arayın Teklif İsteyin
0532 598 94 71 Bilgi İstiyorum